OLAY

Barış Özcan kulaklıklı fotoğrafın olayı ne?

Editör Onaylı
admin
admin · 11 Ağustos 2020
Barış Özcan kulaklıklı fotoğrafın olayı ne?

Çıkış

Barış Özcan, teknoloji ve tasarım ile ilgili içerikleri üreten, genellikle NASA'nın uzaya gönderdiği uydu ve roketlerin canlı yayınlarını yapan bir YouTuber'dır. Ünlü olan bu fotoğrafı, Tesla'nın yeni elektrikli otomobili Model Y'nin lansmanını gösterdiği bir canlı yayını sırasında çekilmiştir. İşte o canlı yayın:


Yayılış

Fotoğrafın çeşitli yerlere koyulması ve insanlar tarafından profil resmi yapılması ile başlamış bir akımdır. Özellikle düşük çözünürlüklü versiyonu birçok yerde kullanılmıştır. Fotoğraf genellikle oyun yayınları, gamer kültürü ve Minecraft ile ilişkilendirilmiştir.

barış özcan minecraft

Fotoğrafın Minecraft bloklarıyla oluşturulmuş bu hali olayın yayılmasında önemli rol oynamıştır:


Barış ab

Barış Özcan, Türkiye'de en çok saygı duyulan Youtuber'lardan biridir. Kitlesinde bulunan gençlerin kendisine "abi" diye hitap etmesi zaman içerisinde sosyal medyada dalga konusu olmuş ve "Barış ab" halini almıştır. Kısacası, Barış Özcan'dan "Barış ab" şeklinde bahsedilmesi genç izleyici kitlesine gönderme yapan bir ironi akımıdır.

#böh

Fotoğrafın ünlenmesi ile birlikte insanların profil resimlerine bu fotoğrafın çeşitli şekillerde editlenmiş hallerini koymaları ve #böh (barış özcan harekatı) hashtag'i ile yorumlar ve paylaşımlar yapmaları bir akım haline gelmiştir.

Bu "harekat"ın yayılmasına ve bilinmesine katkısı büyük olan bir derleme videosu:


Anahtar kelimeler: 

barış özcan kulaklıklı fotoğraf

barış özcan memes

barış özcan kulaklık

barış özcan minecraft

barış özcan harekatı

böh

#böh

barış ab


OlayiNedir.com - 2020
PROD @ 2021-01-24 15:08:25